Digic Pictures

Digic Pictures
V tomto druhém článku v sérii o studiích tvořících herní cinematic trailery, se po předchozím díle o studiu Blur, tentokrát přesuneme do Evropy, konkrétně do Maďarska, kde se nachází studio Digic Pictures, proslulé především svými cinematic trailery pro herní sérii Assassin’s Creed.

Historie

Historie Digic Pictures se počítá od roku 2001, kdy několik animátorů studia Black Hole Entertainment, dostalo za úkol vytvořit animované sekvence pro RTS s názvem Armies of Exigo. Poprvé se více předvedli při tvorbě 60 VFX scén pro Terminator 3: Rise of the Machines, čímž se Digic Pictures nesporně zařadili mezi světovou CGI špičku a zároveň si vysloužili přezdívku "Mad Hungarians". Od roku 2006 se studio věnuje především herním cinematic trailerům a in-game sekvencím.VFX a reklamní průmyslJak již bylo výše zmíněno, tito "Šílení Maďaři" se podílely na efektech ve třetím Terminátorovi. Dále mají na svědomí efekty ve filmu Children of Glory, připomínajícím maďarskou revoluci v roce 1956. Do reklamního průmyslu přispěli reklamou Android pro ESET.

Herní cinematic traileryPo už zmiňovaných cinematic sekvencích pro Armies of Exigo následovaly například CGI trailery pro Warhammer - Mark of Chaos, MMORPG The Secret World, teaser trailer pro Aliens: Colonial Marines, trailer pro Darksiders: Wrath of War, Warhammer - Battle March, Prince of Persia: The Forgotten Sands nebo Civilization V.Ty pravé skvosty ale přišly až s trailery pro Dragon Age 2 a především pro sérii Assassin’s Creed. Karnevalový cinematic pro Assassin’s Creed 2 určitě pomohl upoutat pozornost všech hráčů, k této hře. CGI trailer pro Assassin’s Creed: Brotherhood v tomto trendu pokračoval, ale zatím největší úspěch sklidil cinematic pro Assassin’s Creed: Revelations, který i já osobně považuji za jejich doposud nejlepší práci. Na kvapem blížící se E3 2012 můžeme od Digic Pictures pravděpodobně čekat plnohodnotný cinematic na Assassin’s Creed 3. Prozatím posledním počinem Digic Pictures je cinematic launch trailer pro Mass Effect 3, kterému předcházel i teaser ukázaný na E3 2011. Kompletní seznam tvorby najdete na webu digicpictures.com.Na závěrJak jsem se již výše zmínil, E3 2012 se blíží mílovými kroky a do jejího počátku zbývá v podstatě už jen týden. O tomto herním svátku nás čeká množství cinematic trailerů, kterými budou chtít vydavatelé protlačit své hry do středu pozornosti. Uvidíme jaké tituly se budou chlubit cinematic trailery od "Šílených Maďarů".
Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

"Take Earth Back" Making of

Pokud by někoho blíže zajímal proces tvorby cinematicu "Take Earth Back", doporučuji rozsáhlý článek na fxguide - http://www.fxguide.com/featured/cinematics-case-study-mass-effect-3/
Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3