Blur Studio

Blur Studio
Jak jsem před časem slíbil, přináším vám menší článek o studiu Blur. Dozvíte se v něm nejen něco málo o historii tohoto špičkového studia, ale hlavně o jeho práci pro filmový, reklamní a především herní průmysl. A to vše doplněno ukázkami tvorby.

Trocha historie na začátekDnes již proslulé studio, zaměřené na animaci, design a vizuální efekty, založili v roce 1995 David Stinnett, Tim Miller a Duane Powell a jako působiště si zvolili Venice v Californii nedaleko Los Angeles. Již od počátků se zaměřovali na filmovou, televizní, herní a reklamní tvorbu. V roce 2004 byl Blur nominován na Oscara za jejich krátký animovaný film The Gopher Broke. V roce 2009 jsme měli možnost vidět jejich práci ve filmu Jamese Camerona Avatar, v němž mají na svědomí veškeré vesmírné sekvence. A nakonec v roce 2011 vytvořili pro Dubaj blíže nespecifikované 3D stereoskopické animace.

Filmový a reklamní průmyslBlur dostává zakázky od společností jako jsou Microsoft, Universal Studies, Warner Bros., Paramount, CBS a další. Stojí za upoutávkami na utkání v americkém fotbale pro televizi FOX, nebo za kampaní na notebooky TOSHIBA. Ve filmové oblasti vytvořili, kromě již zmíněných vesmírných záběrů do Avatara, také úvodní část s titulky pro film “The Girl with the Dragon Tattoo” (u nás známý spíše pod názvem “Muži, kteří nenávidí ženy”) a s ní i zároveň videoklip ke skladbě “Immigrant Song”.Co se týče filmových trailerů, jejich práce je i již starší, ikdyž stále skvělý, vtipný trailer na The Simpsons Movie. Za zmínku rozhodně stojí i trailer na animovaný film The Goon, kterého se bohužel zřejmě jen tak nedočkáme.Herní cinematic traileryKonečně se dostáváme k tomu nejlepšímu - k herním cinematicům, ve kterých podle mne talent lidí ze studia Blur září nejvíce. Vypisovat zde celý seznam všech cinematiců nemá smysl, ostatně najdete je na oficiálních stránkách. Zmíním se tedy jen o těch podle mě nejlepších a nejzajímavějších. Těmi jsou trailery na Warhammer Online, Fable II a Fable III, oba cinematicy Batman: Arkham City, Dragon Age: Origins, Brink, Mass Effect 2, Bioshock 2 a Bioshock Infinite, Dante‘s Inferno, všechny tři cinematic trailery na Star Wars: The Old Republic, cinematicy na Star Wars: The Force Unleashed II, Prey 2 nebo nedávno zmiňovaný cinematic pro Resident Evil: Operation Raccoon City.Zmínil jsem zde pouze krátký výčet několika prací studia Blur, jejich portfolio je již velmi rozsáhlé a neustále se rozšiřuje. Za několik měsíců, od 5.-7. června se koná herní výstava E3 2012 - každý rok jde o největší událost v herním průmyslu a pokaždé se na ní vydavatelé chlubí novými cinematic trailery, tudíž můžeme očekávat minimálně jeden další skvělý přírůstek do sbírky Bluru, o kterém se zde určitě dočtete.Samozřejmě Blur není jediným studiem, tvořícím herní cinematic trailery, proto se zde možná někdy dočkáte podobných článků o maďarských Digic Pictures nebo australských Plastic Wax Animation.


Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Product 3D rendering services

Nice post! https://cgifurniture.com/

Product 3D rendering services

Nice post! <a href="https://cgifurniture.com/">https://cgifurniture.com/</a>

Úvodní sekvence "The Girl with the Dragon Tattoo"

Pokud by někoho zajímal proces tvorby úvodní sekvence ke zmíněnému filmu, rozhodně doporučuji přečíst tento článek - http://www.artofthetitle.com/2012/02/21/the-girl-with-the-dragon-tattoo/
Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3