Two Steps From Hell

Two Steps From Hell
V posledních letech jsme zasypáváni úchvatnými epickými filmovými a herními trailery, které doslova berou dech. Na jejich epičnosti se, z větší části než si možná většina z nás uvědomuje, podílí výrazný hudební doprovod. Hudební doprovod dotváří celkový dojem a často je to právě on, který posouvá kvalitu daného traileru o úroveň výše. Tentokrát se zaměříme právě na jednu společnost, která se na tvorbu epické hudby pro trailery specializuje.
Dostáváte při sledování traileru "husí kůži" a srdce vám při jeho epických tónech buší jako o život? Pak dost možná sledujete trailer, doprovázený hudbou od skupiny Two Steps From Hell. Ačkoliv je zmiňovaná skupina již velmi proslulá, pokud pozorně nesledujete herní a filmový průmysl, je možné, že jste o ní doposud neslyšeli.Základní údaje aneb kdo, kdy a kde?

Společnost Two Steps From Hell sídlící v Santa Monice, založili v roce 2006 skladatelé Nick Phoenix a Thomas J. Bergersen. V době psaní článku mají na kontě nebo připravují již 17 alb, z nichž jsou veřejně dostupné pouze tři - Invincible, Illusions a Archangel, k nimž by mělo letos přibýt další s názvem Sun.Kde a co jsme mohli slyšet?

Jejich hudbu jste mohli slyšet u trailerů na takové filmy jako jsou Avatar, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, Startrek, The Dark Kight, 2012, Rise of the Planet of the Apes a další. Co se týče her, hudba Two Steps From Hell doprovázela trailery například pro Killzone 3, Star Wars: The Old Republic nebo Mass Effect 2 a 3.Mezi nejznámější skladby v repertoáru Two Steps From Hell patří mimo jiné Flameheart, To Glory, Moving Mountains, Dragon Rider, Black Blade, Protectors of the Earth, Sons of War, Strenght of a Thousand Men a především Heart of Courage, kterou osobně považuji za jejich dosud nepřekonaný mistrovský kousek. Ostatně i díky ní patří launch trailer pro Mass Effect 2 na vrchol herních trailerů.Kde najít více?

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Two Steps From Hell, pokud vás tato skupina zaujala, neměli byste minout ani jejich YouTube kanál, na kterém uveřejňují své nejnovější skladby. V neposlední řadě je tu také blog Thomase J. Bergersena s názvem Nemesis II.


Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3