Ohlédnutí za Gamescom 2014

Gamescom 2014
Po několika letech odkladů jsme se konečně s přáteli dostali do Kolína nad Rýnen na největší a nejvýznamnější herní akci hned po čistě novinářské E3. Gamescom letos přilákal 335 000 návštěvníků, což se projevovalo nekonečnými frontami a halami naplněnými k prasknutí.
Assasin's Creed Unity stánek

Gamescom, sen a ráj každého herního nadšence, ale také fronty, prodírání se davem a dlouhé hodiny čekání. My jakožto nováčci, kteří se poprvé účastnili takovéto akce, jsme měli trochu jiná očekávání. Čekali jsme totiž, že si vyzkoušíme některé z nových her, možná i Oculus Rift Dev Kit 2.

Army of Two coplayer Deadpool je cool! War Machine

Fronty, fronty a zase fronty......

Samozřejmě jsme počítali s delším čekáním a frontami, ale to co nás čekalo u stánků těch nejzvučnějších jmen předčilo naše nejdivočejší noční můry. Například fronta na vyzkoušení zmíněného Oculusu, byla kolem celého stánku dokola, což nebylo nic neobvyklého. A tak jsme si řekli, že ty tři hodiny si ve frontě vystojíme. Když jsme ale přišli nakonec fronty, zjistili jsme, že to není skutečný konec a že fronta pokračuje u protější zdi haly! Čekání se tak rázem prodlužovalo na čtyři hodiny, možná i více! Některé stánky, například Far Cry 4, měli chytře podél fronty rozmístěné cedule, které informovali, jak dlouho zhruba v daném místě fronty budete muset čekat. A u žádné ze známějších značek to méně jak tři hodiny nebylo.
Poučení pro příští Gamescom: po vzoru mnoha "veteránů" se na čekání ve frontách vybavit skládacími stoličkami.

Dav lidí čeká na otevření výstaviště Koncetrace návštěvníků byla znát nejvíce při průchodu mezi halami

Množství lidí bylo znát po celém výstavišti už ráno před jeho otevřením. A nejinak tomu bylo během celého dne, kdy přicházeli další a další. Jak jsme se na chodbách spojujících jednotlivé haly dostali do proudu, nechali jsme se unášet a často bylo velmi složité až nemožné změnit směr nebo alespoň někam odbočit...... A to jsme si jako dny pro návštěvu vybrali čtvrtek a pátek, jelikož víkendy bývají údajně ještě horší.

Nejkrásnější Harley Quinn celého Gamescomu 2014 Fallout univerzum stále táhne A pak, že jsou Ewokové neoblíbení...

Atmosféra

Ačkoliv jsme si tak mnoho her nevyzkoušeli (ve skutečnosti žádnou zvučnějšího jména) a na většinu prezentací, s výjimkou The Division (velké díky patří trojici Baty, Kaliend a Fiola), se nedostali, ulovili jsme mnoho fotografií často velmi povedených cosplayů a setkali se i s několika osobnostmi herního odvětví. Zhlédli jsme i komentovaný zápas v League of Legends a plné hlediště nás nenechalo na pochybách, že e-sporty jsou stále na vzestupu.

Zápas v League of Legends Plné hlediště diváků sledujících zápas v League of Legends Nejlepší The Last of Us cosplay Za Templáře je ochoten položit i život. American Mcgee's Alice

To nejlepší na Gamescomu je ale atmosféra. Po hodně dlouhé době jsem se cítil mezi svými lidmi. Na místě, kde mne při vyslovení slova "Steam" přinejhorším obklopí skupina steampunk cosplayerů, kteří znají alespoň dva významy zkratky FPS, pro něž RPG nepředstavuje jen zbraň ruského původu a z nichž každý ví, kdo to jsou BioWare. Ten pocit je prostě povznášející.

Stánek Blizzardu byl nepřehlédnutelný S YouTube osobnostmi S YouTube osobnostmi S YouTube osobnostmi

Co z toho plyne?

Zjistili jsme, že Gamescom není až tak o zkoušení nových her a hardwaru, ale spíše o potkávání zajímavých lidí s podobnými zájmy a vášněmi. O setkávání se s cosplayery, kteří se s vámi rádi vyfotí a ochotně pózují vašim objektivům. A pokud máte štěstí, je Gamescom i o potkávání internetových a herních celebrit, s nimiž byste se jinak nesetkali a které s vámi nadšeně prohodí pár slov.
I přes některé nedostatky je tak Gamescom úžasným žážitkem nejen pro hráče a osobně se už nemohu dočkat příštího ročníku.

S Kaliendem a Baty Odchytili jsme i Fiolu (ikdyž ze začátku vypadal, že před námi uteče).Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3