Jaká je budoucnost světa Star Wars?

The Future of Star Wars
Poté, co byla bez předchozího varování oznámena akvizice celého Lucasfilmu spolu se všemi dceřinými společnostmi molochem Disney, strhly se po celém internetu horlivé diskuze o budoucnosti Star Wars. Spolu s akvizicí byly totiž zároveň oznámeny Epizody VII, VIII a IX a mluvilo se i o dalších budoucích filmech zasazených do tohoto již legendárního světa.
Jelikož i já se řadím již od dětství k velkým příznivcům Star Wars univerza, nemohu si pomoci a musím se prostřednictvím tohoto článku přidat k této diskuzi a rozebrat klady i zápory výše zmíněné akvizice a oznámení nových filmů.

Indicie tu již byly

Pokud Star Wars scénu pečlivě sledujete, mohli jste již před časem narazit na některá vodítka, která možnost nových Star Wars filmů naznačovala. Nejočividnější bylo nejspíše postavení Kathleen Kennedy do čela Lucasfilmu. Na tuto skutečnost upozorňovali Jimmy Mac a Jason Swank ve známém Star Wars podcastu The ForceCast. Zastávali totiž názor, že Kathleen by neopustila vlastní filmovou společnost jen tak. Mysleli si, že za tím musí být něco většího, jako nové filmové Star Wars. Tehdy šlo spíše o velké přání a mnoho lidí včetně mne nevěřilo, že bychom se někdy v nejbližších letech mohli nových filmů dočkat. A nebylo se čemu divit, George Lucas ještě nedávno naznačoval, že žádné další filmové Star Wars nebudou, že Anakinův příběh se v šesti epizodách uzavřel a že není o čem dál vyprávět.Klady a zápory života Lucasfilmu pod Disney

Ve zveřejněných videích mluvil George Lucas o svém odchodu a zájmu věnovat se tvorbě menších uměleckých filmů, které chce tvořit sám za sebe a ne za Lucasfilm. Mluvil také o tom, že potřeboval Lucasfilmu zajistit budoucnost, což udělal pravě tím, že své dítko svěřil Disney. Disney jako obrovská korporace by měla do budoucna zajistit fungování Lucasfilmu a další život Star Wars. Značky Star Wars tak ještě více využije ve svých zábavných parcích a nejspíš i na svých televizních kanálech. Spekuluje se o tom, že další sezóna seriálu Star Wars: The Clone Wars se již nebude vysílat na Cartoon Network, ale právě na některém z televizních kanálů Disney. Také je dost možné, že Star Wars komiksy již nebude vydávat Dark Horse a knihy Del Rey Books, ale bude si je vydávat Disney samo. A budoucí hraný seriál z období mezi Epizodami III a IV je stále ve hvězdách.To vše jsou ale jen drobnosti. Obavy spíš plynou z toho, jakým způsobem bude Disney se značkou Star Wars zacházet. Již nyní oznámili tři nové epizody a další filmy v budoucnu v rozpětí dvou až tří let. Jedno je jasné, Star Wars již potřebují nějakou pořádnou vzpruhu v podobě nových filmů. Ano, máme tu seriál Clone Wars a přidají se k nim i Detours, ve vývoji je Star Wars 1313 a Star Wars: The Old Republic nabídne free2play, ale to je prostě málo. Svět Star Wars potřeboval přesně to, co se stalo, potřeboval velké oznámení a oznámení nových filmových Epizod je více než v co mohl kdokoliv z nás doufat.

Problém je v tom, že Disney nemíní po třech epizodách s vydáváním nových filmů přestat. Na jednu stranu je dobře, že do světa Star Wars budou pravidelně přibývat nové filmy a nebudeme muset pouze snít, že za deset nebo více let by se nějaké nové Star Wars mohly objevit.
Na stranu druhou, pokud bude mezi filmy vždy jen dvou nebo tříletá pauza, mohlo by se stát, že při honbě za penězi a při ždímání značky – tak jak se to v dnešní době často praktikuje zejména v herním a filmovém průmyslu, se nepodaří udržet vysokou kvalitu, na kterou jsme u Star Wars zvyklí. Svět Star Wars začne upadat a stane se přesně to, čemu chtěl Lucas prodejem Lucasfilmu Disney předejít.

Nicméně Disney potvrdili, že celý Lucasfilm i jeho dceřiné společnosti zanéchá bez větších změn se stávajícími zaměstnanci, což je jedna z hlavních podmínek udržení kvality.Jaká bude zápletka nových filmů?

Jedno je již jasné, ti co doufali v zpracování knižních příběhů mají smůlu, z Lucasfilmu zaznělo že se bude jednat o nový originální scénář. Nejpíš se nedočkáme ani postav jako Mara Jade, jelikož je veřejně známo, že Lucas tuto postavu přinejmenším nemusí.

Dá se počítat s tím, že Epizody VII, VIII a IX budou reflektovat s nějakým časovým odstupem rozpad Impéria a jeho vliv na celou galaxii. Jsem ale velmi zvědav jak budou chtít scénáristé vytvořit tři nové filmy tak, aby nevypadali jen jako nastavovaný příběh. Přece jen, hlavní filmová sága byla především příběhem vzestupu, pádu a nápravy Anakina Skywalkera. Sithové byly zničeni, galaxie může žít dál.
Velice nerad bych se dočkal klišovitých zápletek typu: "Tahle záporná postava nezemřela, jak jsme si všichni mysleli" nebo "Kromě Sidiouse tu byl celou dobu další Sith, který ve stínech vyčkával na svou příležitost.". O příběh těchto tří epizod mám skutečně velký strach.
U dalších filmů by již situace mohla být lepší. Bylo by skvělé dočkat se na stříbrném plátně příběhů z období Staré Republiky, za časů rozsáhlých bojů se Sithským Impériem. Tvůrci by zároveň měli mnohem větší volnost. Také by nebyl špatný samostatný film věnovaný Boba Fettovi, po kterém někteří již delší dobu volají. Možností nabízí předaleká galaxie mnoho a mnoho.

Jediná část o kterou zřejmě nemusíme mít vůbec strach je vizuální stránka nových filmů. Industrial Light & Magic se řadí spolu s Digital Domain a Weta Digital k dnešní špičce ve vizuálních efektech (a subjektivně bych ILM označil vůbec za nejlepší).

Uvidíme

Nezbývá než doufat, že se nové filmy povedou a stanou se důstojnými následníky skvělé původní šestice (ať si o prequelech kdo chce říká co chce, byly výborné). Nicméně, přes všechny obavy o kvalitu nových filmů, mám z jejich oznámení ohromnou radost a osobně se již nemohu dočkat roku 2015.Diskuse:

Autor:
Titulek:
Text:
Kolikátý je dnes den v měsíci? (číslo):

Jak by to vypadalo, kdyby v ulicích hlídkovali ryt

Jak by to vypadalo, kdyby v ulicích hlídkovali rytíři Jedi. Mrkněte v následujícím videu: http://www.sledujcesky.cz/hvezdne-valky-jedi-straznici

Určitě máte pravdu

Šance, že Epizody VII, VIII a IX se nebudou odehrávat časově po Epizodě VI, je skutečně malá. Navíc pro běžné lidi, co Star Wars dění tolik nesledují by to bylo velmi matoucí, to Lucasfilm ani Disney nejspíš riskovat nebudou. Tři roky jsou na vytvoření nového Star Wars filmu dostatek času - přesně tak akorát, obě společnosti si ale budou muset dát velký pozor na časový plán. Pauzy mezi Epizodami originální i prequelové trilogie bývaly tři roky, je ale pravda, že příprava samotných trilogií začala s víceletým předstihem (u Epizody I přípravy odstartovaly již v roce 1994). Takže kdo ví, možná se nakonec dočkáme pár měsíčního odkladu. A jen tak pro zajímavost, na kterou jsem v článku zapomněl - proslýchá se, že o režii nových epizod projevil mimo jinými zájem i Steven Spielberg. S Lucasem se již mnoho let zná, spolupracovali spolu na Indiana Jonesovi a Spielberg se údajně podílel i na storyboardech k Epizodě III. Vzheledem k výše zmíněnému a k tomu, že je také skvělý režisér, bych se ani moc nebál mu nové Star Wars svěřit. Těm co dobře zvládají angličtinu rozhodně doporučuji poslední epizodu ForceCast, ve které se můžete pár zajímavostí a spekulací na toto téma dozvědět - http://forcecast.net/story/forcecast/Weekly_ForceCast_October_31_2012_148658.asp

Doufám, že Disney si s filmem STAR WARS dá aspoň práci. Mám obavy z toho, že pokud to vyjde už za tři roky kvalita se rapidně sníží. STAR WARS mě provází celý můj život. Modlím se, aby Disney udělali pro tento film co nejvíc a aby to za něco stálo.

Souhlas

S těmito názory se téměř ztotožňuji, jenom doufám, že existuje šance, i když možná bude neskutečně zanedbatelná že epizody VII VIII IX by řešily události které předcházely sérii s Anakinem, přdcházeli třeba i o 2000 let? Nebylo by to špatné...a ano mířím tím do Staré republiky. Ohledně komerce Disney mám velké obavy, můžme to sledovat na jejich pirátech z Karibiku a ne jen na nich, nastavování, nastavování a nastavování..piráti prostě dopadli jak dopadli a nerad bych aby tak skončilo i star wars, které mám opravdu hodně v oblibě...
Ohlédnutí za Gamescom 2014 E3 2013 – Co mne nejvíce zaujalo Nexus 7 - praktické zkušenosti
Dark Lords sklicko.cz sklicko.cz top-hry.sk
TOPlist
Mass Effect 3